Arban Abrashi pranon detyrën e ministrit të Infrastrukturës

 Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, të enjten (04.06.2020) ka pranuar detyrën nga ish ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku.


Ky i fundit e informoi Abrashin lidhur me ecurinë e projekteve infrastrukturore që janë duke u realizuar, masat mbrojtëse ndaj COVI-19 dhe tema të tjera me rëndësi në fushat që mbulohen nga MI.


Abrashi e falënderoi Abdixhikun për punën e mirë në udhëheqjen e këtij dikasteri dhe shprehu vendosmërinë për realizimin e punëve të mira edhe më tutje.

Foto Galeria

Video Galeria