Fillojnë punimet në zgjerimin hyrjes së rrugës N2 dhe urës në Veternik

Prishtinë, 10 korrik 2019

 

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, sot (10.07.2019) merr pjesë në fillimin e punimeve për zgjerimin e rrugës nacionale N2, segmenti hyrja në qytetin e Prishtinës nga ana e Veternikut, bashkë me urën që i lidhë rrugët nacionale N2 dhe N25.2, me kyçjen e autostradës R7 “Ibrahim Rugova”.

 

Ora:10:30

 

Vendi: Veternik (Afër Valoni Petrol)

 

Ftojmë medien tuaj ta përcjellë këtë aktivitet të ministrit Lekaj.

 

Foto Galeria

Video Galeria

KOSOVO IN UNESCO